ZIELONA GÓRA:

Ukradł rower miejski i włamał się do sklepu. Został zatrzymany, gdy próbował sprzedać towary

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze otrzymała 1 lipca zawiadomienie o kradzieży z włamaniem. Kryminalni natychmiast przystąpili do działania. Namierzyli podejrzanego, a ten poza włamaniem, miał na sumieniu także kradzież… roweru miejskiego.

Złodziej długo nie nacieszył się łupem. Policjanci namierzyli go, gdy szedł jedną z ulic w centrum miasta, niosąc torbę ze skradzionym ze sklepu z elektroniką laptopem. Mężczyzna wszedł do lombardu, a za nim wkroczyli funkcjonariusze. Podejrzany został zatrzymany zaraz po sprawdzeniu sprzętu, jaki próbował sprzedać.

Zatrzymanym okazał się 33-letni zielonogórzanin, znany policji i karany wcześniej za kradzieże i włamania. – W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że 33-latek przyjechał w nocy z piątku na sobotę skradzionym wcześniej rowerem miejskim. Włamał się do środka wybijając szybę i mocno się przy tym kalecząc, a po włamaniu i kradzieży laptopów porzucił skradziony rower, następnie pieszo wrócił do domu – informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

33-latek na swoim koncie miał już wiele przestępstw m.in. przywłaszczenie mienia, usiłowanie włamania do garażu, kradzież z włamaniem do biura w centrum miasta.  Łącznie zatrzymany usłyszał 7 zarzutów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: