ZIELONA GÓRA:

Ukradł 480 browarów

Sprawcę kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego policjanci wytypowali w wyniku działań operacyjnych. Ustalili, że jest nim 30–letni mieszkaniec Zielonej Góry, znany policji i już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna włamał się do sklepu wyłamując drzwi na zapleczu. Ze sklepu ukradł m.in. 480 piw różnych marek, napoje energetyzujące, soki owocowe, a także colę. Wartość skradzionego towaru właściciel wycenił na ponad 1700 zł.

W trakcie działań policjanci ustalili, że zatrzymany 30-latek może być także sprawcą kilku kradzieży z domków jednorodzinnych na terenie Zielonej Góry. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i opowiedział  ich przebieg. Najczęściej wykorzystywał chwilę nieuwagi oraz nie zamknięte drzwi do domów. Wchodził do środka, zabierał damskie torebki, telefony, dokumenty i wychodził. Zdarzały się też sytuacje, że chodził po domu w poszukiwaniu bardziej wartościowych przedmiotów. W jednym przypadku ukradł piłę spalinową. Policjanci odzyskali 2 skradzione torebki damskie, kluczyki od samochodu i część dokumentów.

30-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Odpowie za kradzież z włamaniem. Policjanci wystąpią z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Autor: KMP ZG

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: