ZIELONA GÓRA:

Uczniowie, przedsiębiorcy, dobroczyńcy – wszechstronna młodzież z I LO!

Po raz pierwszy spotkaliśmy się z nimi… przy stoisku ze skarpetkami, na targu. A właściwie na Targach Edukacyjnych, gdzie promowali swoją szkołę oraz pomysł na własny biznes. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zamierzają podbić Polskę autorskimi projektami skarpetek!

Ma to związek z ogólnokrajowym konkursem na najlepsze uczniowskie miniprzedsiębiorstwo. Licealiści odpowiadają za wszystko, na czym polega ich pomysł – od wzorów poprzez dystrybucję skarpetek.

Najważniejsze dla mnie są propozycje. Nie mogę zaprojektować czegoś, czego ludzie nie będą chcieli kupować, dlatego że będzie to superawangardowy wzór. Zawsze słucham publiki. Jeśli dostaję sugestię „chcemy skarpetki z ciastkami”, to ja siadam i staram się zaprojektować skarpetki z ciastkami. To czasochłonny proces, bo bawienie się z pikselami zżera troszeczkę czasu. Ale jeśli umie się nim dysponować, to można dać radę.Iga Janowska

Skarpetkowy biznes to nie jedyna aktywność uczniów I LO. W szkole działa wiele kół zainteresowań, warsztatów, można również uczestniczyć w zajęciach sportowych. Swoją ofertę pozalekcyjną i naukową placówka przedstawi na dniu otwartym.

Hasłem przewodnim całych dni otwartych jest Matrix. Każda sala będzie całkowicie osobnym światem. Pokażemy, że nasze liceum to nie jest wyścig szczurów, ale potrafimy się bawić, angażować w różne sprawy. Każdy uczeń, który tam wejdzie, przeniesie się w inny świat. Nie zabraknie charakterystycznych dla Matrixa czarnych płaszczy i różnokolorowych cukierków. Oczywiście klasycznie będziemy mieć też piknik, na którym będą rozstrzygane konkursy dla gimnazjalistów.Barbara Chrześcijańska

Będą również akcje charytatywne. Młodzież wspomaga m.in. rodzica jednego z uczniów, chorego na stwardnienie rozsiane. Poprowadzi dla niego zbiórkę podczas wspomnianego pikniku. Współpracuje też z jedną z fundacji. – Razem z tą fundacją organizujemy koncert dla chłopca chorego na białaczkę. Jest z biednej rodziny i potrzebuje finansów na leczenie – tłumaczy uczeń Piotr Jastrzębski.

Dzień otwarty w szkole przy Kilińskiego 7 odbędzie się 21 kwietnia między 10:00 a 14:00. Więcej o zainteresowaniach i zajęciach uczniów usłyszycie w całym wywiadzie.

uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego – Piotr Jastrzębski, Barbara Chrześcijańska, Iga Janowska

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X