ZIELONA GÓRA:

Uczniowie mają gest! 4 tony karmy, koce i ręczniki trafiły do schroniska

Wrażliwość na potrzeby zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych, warto kształtować już u dzieci. Co roku zielonogórskie schronisko organizuje więc akcję „Psu na Budę”, w trakcie której przedszkolaki i uczniowie szkół zbierają rzeczy niezbędne czworonogom – karmę, koce czy ręczniki.

Wyniki ostatniej edycji zbiórki podsumowała Magdalena Zwolska, rzeczniczka stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt.

Z roku na rok mamy coraz więcej zebranej karmy. W tym momencie mieliśmy jej zebranej ponad 4 tysiące kilogramów. Niestety starczy nam to tylko na miesiąc, ale jesteśmy ten miesiąc do przodu. Dodatkowo mieliśmy ponad 1600 różnych kocyków, ręczników, legowisk. Uczniowie wykazali się empatią i dobrymi sercami.Magdalena Zwolska

Placówki, które uzbierały najwięcej darów, otrzymały tytuł „Zwierzoluba”. Tym razem schronisko przyznało również nagrody „Przyjaciel Kota”. Trafiły one do szkół, które zbudowały budki dla miauczących zwierzaków. Oba te trofea powędrowały do Szkoły Podstawowej nr 21 w Zespole Szkół Edukacyjnych nr 3 w Zielonej Górze.

Co roku bierzemy bardzo aktywnie udział w tej akcji.  Co roku w naszej szkole ta akcja się rozrasta. Mamy dużo pomocników – rodzice bardzo chętnie się włączają i zbieramy, pomagamy zwierzętom jak możemy. Zaczynamy już wczesną jesienią, jak tylko pojawiają się informacje, kiedy akcja rusza. Plakatujemy szkołę, przez długi okres zbieramy jedzonko, koce, zabawki dla zwierzaków. W tym roku dołączyliśmy się jeszcze do akcji robienia domków dla kotów. Robiliśmy to w klasach, grupowo.Małgorzata Lesicka, wychowawczyni w Szkole Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze

Akcja „Psu na Budę” jest jednym z działań edukacyjnych zielonogórskiego schroniska. Wolontariusze placówki prowadzą również pogadanki w szkołach, np. na temat zachowania człowieka wobec obcych psów.

Małgorzata Lesicka, wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze oraz uczniowie – Julian i Bartek

uczniowie z Zespołu Edukacyjnego nr 8 w Zawadzie – Maria, Bartek i Lucjan oraz nauczycielka, Joanna Zrobczyńska

Renata Kapica-Miarka oraz Lena – Publiczna Szkoła Podstawowa w Leśniowie Wielkim

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: