ZIELONA GÓRA:

Uczniowie “Katolika” szyją poduszki i maskotki dla podopiecznych hospicjum

Miało być ich 50, a jest ponad 70. Mowa o poduszkach uszytych przez uczniów zielonogórskiego “Katolika”. Dzieci wykonały je własnoręcznie z myślą o swoich rówieśnikach, będących podopiecznymi hospicjum domowego. 

Na początek trzeba było jednak uzbierać fundusze na materiały. W zbiórkę pieniędzy włączyły się zarówno dzieci, jak i ich rodzice oraz nauczyciele. Później przyszła pora na szycie. Mówi Aneta Goworko – Kanadys, nauczycielka oraz koordynatorka krawieckiego projektu w “Katoliku”.

Ja im opowiadałam, że to jest hospicjum dla dzieci przewlekle chorych. I potrzebują tych poduszek, żeby rodzice mogli je prawidłowo i wygodnie układać. Dzieci rozumiały, że to bardzo ważna akcja. Do tego uszyliśmy też kolorowe maskotki, żeby maluchy mogły się do nich przytulić.

Ręcznie wykonane poduszki ucieszą nie tylko dzieci. Część poduch trafi także do hospicjum dla osób dorosłych.

Dzieci z bardzo dużą chęcią szyją. Przychodzą na zajęcia. Dbamy też o dokładność. Dzieci robią wszystko tak, żeby to się komuś kiedyś nie rozpruło. Na początku szyłam z nimi, teraz szyją sami, są już samodzielni bardziej. 

Akcja szycia poduszek w “Katoliku” odbyła się we współpracy z warsztatami krawieckimi “Amelia”. Poduchy trafią do dzieci oraz dorosłych z hospicjum w grudniu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: