ZIELONA GÓRA:

Uczniowie chcą przywrócenia przystanku. Co na to MZK?

Powstanie Centrum Przesiadkowego zmieniło dotychczasowy porządek jazdy komunikacji miejskiej. Niektóre zmiany okazały się korzystne, inne mniej. Tak jest w przypadku przystanku “Staszica” na trasie autobusów nr 6 i 37. Po wybudowaniu Centrum Przesiadkowego autobusy wspomnianych linii omijają przystanek, co okazało się niekorzystną zmianą dla niektórych uczniów.

Do prezydenta miasta trafiło pismo, w którym jedna z uczennic przedstawia sytuację po zmianie rozkładu jazdy.  – Jest to wyjątkowo uciążliwe, ponieważ bardzo dużo osób korzysta z tych dwóch linii. Są to m.in. mieszkańcy pobliskich osiedli, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształących i Sportowych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz uczniowie III Liceum. Dodatkowo zarówno 6 jak i 37 są jednymi z nielicznych autobusów, dzięki którym z tego miejsca można było dostać się do urzędu miasta, czy centrum handlowego Focus Mall – brzmi argumentacja jednej z uczennic, która podkreśla istotność przywrócenia linii nie tylko dla korzyści młodzieży, ale także osób starszych i pozostałych mieszkańców.

Problem w imieniu uczniów III LO, Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz Zespołu Szkół Sportowych, przekazał do wglądu prezydenta radny Jacek Budziński.

Jak informuje prezydent Janusz Kubicki, MZK zbiera obecnie opinie pasażerów w tej sprawie. – Na przełomie miesiąca lipca i sierpnia zostaną przeprowadzone wywiady wśród pasażerów, korzystających z autobusów linii nr “6” i “37” w sprawie przywrócenia przystanków przy ul. Staszica i w zależności od ich woli zmianę tą wprowadzimy po wakacjach lub trasa przejazdu autobusów pozostanie bez zmian. Jednocześnie wyjaśniamy, że przystanki przy ulicy Staszica, znajdują się odpowiednio 260 i 360 metrów od Centrum Przesiadkowego. Autobusy jadące od ulicy Chrobrego w kierunku Centrum przez ulicę Staszica, poprzednio nadkładały drogę o około 700 metrów i minimum 3 minuty. Podobnie w drugim kierunku. W latach ubiegłych pasażerowie często zgłaszali nam, że przez ulicę Staszica autobusy jeżdżą drogą okrężną i szybciej można było dojść z przystanku Chrobrego do skrzyżowania z ulicą Boh. Westerplatte, niż dojechać autobusem. Dlatego zmiana ta została wprowadzona – informuje prezydent Kubicki.

A co wy myślicie o tej sprawie? Jeździcie tymi autobusami?

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X