ZIELONA GÓRA:

„U Jadźki” wesoło, dźwięcznie i tanecznie. Ruszają pokazy i warsztaty tańca

Dziedziniec galerii „U Jadźki” znów zapełni się muzyką, pląsami i śmiechem. W ramach Lata Muz Wszelakich Galeria Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot zachęca do poznania klimatów latino i tańca nowoczesnego.

Seria tanecznych imprez to okazja do międzypokoleniowej zabawy. Pokazom będą towarzyszyć bowiem warsztaty salsy, tanga i innych rodzajów tańca dla dorosłych i młodzieży. Szczegóły podała Małgorzata Szapował.

We wszystkie piątki i soboty proszę zaglądać do nas, bo tam wieczorami zawsze coś będzie się działo. Ale chciałabym przede wszystkim zaprosić słuchaczy Radia Index na sobotnie pokazy tańca. Od godziny 13:00 do 16:00, co godzinę, będą startować pokazy różnych grup tanecznych. Każda sobota jest przypisana innej grupie, innej szkole tanecznej. Będą to również warsztaty. Jeśli ktoś będzie chciał spróbować salsy, tanga, capoeiry, hip-hopu albo innych tańców, to będzie miał okazję spróbować.

W programie m.in. występ formacji Slayd, Keep on Dancing i grupy Basi Mieszkalskiej. Czas wieczornych potańcówek otworzy natomiast zespół Samowar.

W sobotę, 1 lipca – zespół Samowar. Chyba nie trzeba przedstawiać go zielonogórzanom. Jest pod nóżkę, jest fajnie, to są profesjonaliści, muzycy jazzowi i nie tylko. Grają namiętnie i cudownie. No więc trzeba przyjść, potańczyć, przywitać to lato, a później już będzie z górki.M. Szapował

Wieczorki będą odbywać się w lipcowe piątki oraz sierpniowe soboty od godziny 20:00. Oprócz tego zielonogórzan czeka rozrywka z Ryczytalem Paralirycznym.

5 sierpnia będzie Ryczytal Paraliryczny. To Sławek Kaczmarek i Piotrek Spychała w koncercie muzyczno-słownym. Jest trochę piosenek, trochę skeczy, bo to program komediowo-liryczny, też bardzo ciekawy. To nie puste słowa, nie pusty śmiech. Warto przyjść, pośmiać się, czasem trochę wzruszyć. Takich rzeczy nie obejrzy się w telewizji zaprasza M. Szapował.

O tym, co jeszcze na lato przygotowała „Galeria u Jadźki” – w całej rozmowie z Małgorzatą Szapował.

Godzina Rektorska – Małgorzata Szapował

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X