ZIELONA GÓRA:

Tydzień bez kar i nagród z ATAM!

Fundacja Innowacyjny Klub Rodzica zaprasza na pierwsze wrześniowe spotkanie z cyklu ATAM – Aktywny Tata, Aktywna Mama, które odbędzie się 5 września (czwartek) o godz. 17.00 (do 21.00) w siedzibie fundacji przy ul. Jaskółcza 15. Tym razem uczestnicy spotkania zagłębią się w temat karania i nagradzania swoich pociech.

Organizatorzy spotkania stawiają przyszłym uczestnikom warsztatów pytanie: Czy wyobrażasz sobie dzień, w którym nie stosujesz ani jednej kary i nagrody? – bo przecież w ciągu dnia wiele jest wyzwań. Bo przecież z dzieckiem trzeba wyjść z domu, odrobić lekcje, umyć zęby, zjeść posiłki, czy wykonanie wszystkich tych czynności może przejść bez próby nagradzania lub karania pociechy?

Czy kary i nagrody rzeczywiście są niezbędne? – i tak jak co tydzień, w otoczeniu pytań rozpoczyna się refleksja nad tematem nadchodzących warsztatów, a  tym razem chodzi o „Tydzień bez kar i nagród- czy to możliwe?”.  Jak informują organizatorzy, najbliższe spotkanie jest dla Ciebie rodzicu, jeśli chcesz:
– zrozumieć czym jest potrzeba autonomii dziecka w kontekście jego rozwoju,
– dowiedzieć się jak system kar i nagród wpływa na rozwój psychospołeczny człowieka,
– budować trwałą relację z dzieckiem wzmacniającą dziecięce poczucie wartości,
– spojrzeć na swoje dziecko jak na człowieka z własnymi potrzebami,
– przyjrzeć się tematyce stosowania kar i nagród w relacji z dzieckiem – odpowiedzieć sobie na pytanie – „czy dziecko może nauczyć się odróżniać dobro od zła bez otrzymywania kar?”

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Mospan-Ustyniak – psycholog, realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

Spotkania odbywają się w maksymalnie 10 osobowych grup i mają charakter warsztatowy. Podczas zajęć organizatorzy oferują opiekę nad pociechami i zdrowy poczęstunek.

Projekt ATAM – Aktywny Tata Aktywna Mama jest kierowany do osób, które:
– są na urlopie macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym,
– przygotowują się do pełnienia pieczy zastępczej,
– są bezrobotne (i zarejestrowane w PUP),
– są opiekunem dziecka niepełnosprawnego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rekrutacyjny dostępny na stronie www.atam.org.pl.

Do końca projektu pozostały jeszcze dwa kolejne spotkania.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: