ZIELONA GÓRA:

Tydzień bez kar i nagród z ATAM!

Fundacja Innowacyjny Klub Rodzica zaprasza na pierwsze wrześniowe spotkanie z cyklu ATAM – Aktywny Tata, Aktywna Mama, które odbędzie się 5 września (czwartek) o godz. 17.00 (do 21.00) w siedzibie fundacji przy ul. Jaskółcza 15. Tym razem uczestnicy spotkania zagłębią się w temat karania i nagradzania swoich pociech.

Organizatorzy spotkania stawiają przyszłym uczestnikom warsztatów pytanie: Czy wyobrażasz sobie dzień, w którym nie stosujesz ani jednej kary i nagrody? – bo przecież w ciągu dnia wiele jest wyzwań. Bo przecież z dzieckiem trzeba wyjść z domu, odrobić lekcje, umyć zęby, zjeść posiłki, czy wykonanie wszystkich tych czynności może przejść bez próby nagradzania lub karania pociechy?

Czy kary i nagrody rzeczywiście są niezbędne? – i tak jak co tydzień, w otoczeniu pytań rozpoczyna się refleksja nad tematem nadchodzących warsztatów, a  tym razem chodzi o „Tydzień bez kar i nagród- czy to możliwe?”.  Jak informują organizatorzy, najbliższe spotkanie jest dla Ciebie rodzicu, jeśli chcesz:
– zrozumieć czym jest potrzeba autonomii dziecka w kontekście jego rozwoju,
– dowiedzieć się jak system kar i nagród wpływa na rozwój psychospołeczny człowieka,
– budować trwałą relację z dzieckiem wzmacniającą dziecięce poczucie wartości,
– spojrzeć na swoje dziecko jak na człowieka z własnymi potrzebami,
– przyjrzeć się tematyce stosowania kar i nagród w relacji z dzieckiem – odpowiedzieć sobie na pytanie – „czy dziecko może nauczyć się odróżniać dobro od zła bez otrzymywania kar?”

Spotkanie poprowadzi Aleksandra Mospan-Ustyniak – psycholog, realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców.

Spotkania odbywają się w maksymalnie 10 osobowych grup i mają charakter warsztatowy. Podczas zajęć organizatorzy oferują opiekę nad pociechami i zdrowy poczęstunek.

Projekt ATAM – Aktywny Tata Aktywna Mama jest kierowany do osób, które:
– są na urlopie macierzyńskim / rodzicielskim / wychowawczym,
– przygotowują się do pełnienia pieczy zastępczej,
– są bezrobotne (i zarejestrowane w PUP),
– są opiekunem dziecka niepełnosprawnego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz rekrutacyjny dostępny na stronie www.atam.org.pl.

Do końca projektu pozostały jeszcze dwa kolejne spotkania.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: