ZIELONA GÓRA:

Tu kształciły się sportowe gwiazdy! VII LO ma swoje 70-lecie

VII Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze obchodzi w tym roku swój jubileusz. Na 70-lecie szkoła przygotowuje wiele wydarzeń dla swoich uczniów i absolwentów. Świętuje wspólnie z pozostałymi placówkami Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych – Szkołą Podstawową nr 10 oraz Sportowym Gimnazjum nr 4.

O jubileuszowych imprezach mówi Agnieszka Melańczuk-Oleszak, nauczyciel wychowania fizycznego i trener w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

Zaczynamy od biegu absolwenta i pięknej uroczystości, jaką jest bal absolwenta. Na stronach szkoły i fanpage’u facebookowym można znaleźć harmonogram wszystkich imprez. Będą to zawody pływackie i festyny, które są powiązane z naszym jubileuszem. Zapraszam przede wszystkim absolwentów, żeby już zaczęli się zbierać i szykować na spotkanie z przyjaciółmi i nauczycielami.Agnieszka Melańczuk-Oleszak

Jubileusz jest też okazją, by uzupełnić dział z publikacjami absolwentów VII LO. Znajduje się on w szkolnej bibliotece. Dotychczas trafiły do niego prace 14 autorów.

Dwie koleżanki, Ewa Dybowska i Małgorzata Wądołowska-Buzek, nie tylko z racji jubileuszu, szperają w różnych miejscach i piszą do naszych absolwentów, aby chwalili się tym, co osiągnęli w życiu. Bo to, że są absolwentami naszej szkoły – wiemy, ale o wielu z nich niektórzy z nas zapominają. Później, gdy gdzieś w mediach pojawia się jakieś nazwisko, okazuje się, że to nasz absolwent. Napisał książkę, wydał podręcznik, coś opublikował, ewentualnie wykonał jakąś inną rzecz, która jest znana. Wszystkich naszych absolwentów, którzy piszą, wydają różnego rodzaju biuletyny czy inne dzieła, zachęcam do tego, by kontaktowali się ze szkołą. Mogą do nas przesłać swoje dzieła z autografem bądź przywieźć je osobiście.Agnieszka Melańczuk-Oleszak

W ciągu siedmiu dekad mury szkoły opuściło mnóstwo zdolnych sportowców (i nie tylko). Do najbardziej znanych absolwentów należą m.in. pływak olimpijski Radosław Kawęcki i pięcioboistka Anna Sulima, obecnie kierownik ds. sportu i promocji Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X