ZIELONA GÓRA:

Trzy żłobki czekają na zielonogórskie maluchy. Rekrutacja do placówek trwa

Trwa nabór do miejskich żłobków na nowy rok szkolny. Do 27 marca rodzice mają czas, aby złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do placówki. Wyniki pierwszego etapu rekrutacji będą znane w połowie kwietnia.

Do końca przyszłego miesiąca trzeba będzie natomiast potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do żłobka. Składając wniosek, rodzice mogą wskazać trzy żłobki: przy ulicy Wandy, Wiśniowej i Braniborskiej. Nabór do żłobka przy alei Wojska Polskiego ruszy w późniejszym terminie.

Rekrutacja do żłobków jest wspomagana elektronicznie. W systemie „Nabór 2020” są dostępne wnioski i załączniki do formularza. Tam również rodzice znajdą informacje, co oferuje dany żłobek – np. jaki ma jadłospis i czy prowadzi zajęcia z rytmiki. Elektroniczny wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w żłobku pierwszego wyboru.

Dokumenty do placówek można również składać w formie papierowej. Są na stronie urzędu miasta, w zakładce „nauka i oświata”, a także w siedzibach żłobków.

Kryteria, które będą brane pod uwagę w naborze, to m.in. wielodzietność rodziny dziecka, niepełnosprawność dziecka i lokalizacja żłobka najbliżej miejsca zamieszkania dziecka lub najbliżej miejsca pracy bądź nauki rodzica.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: