HOTZIELONA GÓRA:

Trwają przygotowania do “Lata Muz Wszelakich” [WIDEO]

Wraz z lipcem rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez organizowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Mowa o “Lecie Muz Wszelakich”, czyli cyklicznej imprezie, zamieniającej nasze miasto w największy amfiteatr świata. I to już od 18 lat. 

Lato Muz Wszelakich ruszy 1 lipca. Zainauguruje je spotkanie z książką na leżaku. Miejscem pierwszego spotkania będzie biblioteka Norwida. Dzień później coś dla siebie znajdą miłośnicy kina. A dokładniej kina letniego.

Kino letnie odbędzie się w tym roku w pałacowym parku w Starym Kisielinie. W każdy piątek i sobotę w trakcie tych dwóch wakacyjnych miesięcy, będziemy spotykali się o 21.30. Na seansach. W piątki zapraszamy dorosłych. W soboty zapraszamy natomiast na kino familijne. Filmy będą do tego dostosowane. Niedziela jest wolna, to dzieciaki spokojnie odeśpią swoje. 

Będą też spacery. Winiarskie – które są nowością podczas Lata Muz Wszelakich, ale też i tradycyjne z przewodnikami.

Dla każdego z odbiorców myślę, że będzie coś ciekawego. Począwszy od spacerów dla rodzin z dziećmi, przez tych którzy będą zainteresowani portretem kulturalnym Zielonej Góry. Może przyrodą. Zabytkami sakralnymi. Czy wytwórniami i wytwórcami napojów niebanalnych. Będzie kontynuacja serii wspomnieniowej dotyczącej Zielonej Góry. 

Na ciekawskich będzie natomiast czekał kosmos. A to za sprawą “Nocy spadających gwiazd” zaplanowanej w Planetarium Wenus. Jeśli pogoda pozwoli pod gwiazdami będzie można też zatańczyć.

Nie wpisywaliśmy tego w program, ale jeżeli sytuacja pozwoli, to będą dwie w lipcu i dwie w sierpniu potańcówki. Na świeżym powietrzu. Z tego co wiemy, od 26 można już organizować dyskoteki. To nie jest dyskoteka, to jest potańcówka. Przy lampach, wieczorem, na świeżym powietrzu. Ale czekamy na ogłoszenie ostatnich obostrzeń. 

Lato Muz Wszelakich potrwa do końca sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: