ZIELONA GÓRA:

Trwają porządki na cmentarzu po przejściu orkanu

Gościem programu Prezydent na 96 FM był Dariusz Lesicki. Słuchacze pytali wiceprezydenta miasta m.in. o obecny stan zielonogórskiego cmentarza po przejściu orkanu w przededniu Wszystkich Świętych.

Dariusz Lesicki przyznał, że czynione są starania, aby większość skutków Ksawerego na zielonogórskiej nekropolii udało się wyeliminować do 1 listopada.

Orkan w sumie uszkodził 150 drzew. Do ich posprzątania jeszcze potrzebujemy kilku dni. Większość drewna została pocięta. Oczywiście staramy się z prezesem spółki zarządzającej cmentarzem być w stałym kontakcie, aby drzewa, które uszkodziły mogiły były usunięte, abyśmy mogli chociaż troszeczkę przygotować groby. Tak, żeby każdy, kto będzie odwiedzał te groby mógł zapalić świeczkę. Ponadto rozmawiamy z firmami ubezpieczeniowymi, aby uzyskać odszkodowanie za to, co wyrządził orkan.Dariusz Lesicki

Przy okazji przypominamy, że  w dniach 27 października – 2 listopada zmieni się organizacja ruchu bezpośrednio przy cmentarzu. Informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: