ZIELONA GÓRA:

Trwa zbiórka pieniędzy na hostel dla dorosłych osób z autyzmem

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jutro odbędzie się szósta już edycja akcji: Milion Swingów dla Autyzmu. Stowarzyszenie „Dalej Razem” organizuje dwa wydarzenia w Zielonej Górze.

Jedno przewidziane jest dla miłośników crossfitu, w klubie Iron Church na os. Zacisze, a drugie dla sympatyków czytania i łowców “białych kruków” w siedzibie stowarzyszenia.

Od 10:00 w naszej głównej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 10 będzie kiermasz książek. Poprosiliśmy zielonogórzan i mieszkańców regionu o przekazanie książek, które są wartościowe, ale już przeczytane, by dać im drugie życie. Tyle do nas trafiło, że naprawdę będzie z czego wybierać. Czyli, kto chce bardziej zrobić coś dla swojego ciała, to crossfit, a kto chciałby poczytać, tego zapraszamy na Sienkiewicza. Dzień jest jednak na tyle długi, że będzie można skorzystać z obu ofert.Sebastian Cycuła, stowarzyszenie 'Dalej Razem'

Ponadto rowerowy rajd obędzie się w Gubinie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę hostelu dla osób z autyzmem. To placówka, która powstanie w Sulechowie, z myślą o dorosłych osobach autystycznych. Inwestycję można też wspierać w inny sposób, np. kupując metr kwadratowy powierzchni przyszłego ośrodka.

Teraz mamy zebrane ok. 25% inwestycji, czyli długa droga jeszcze przed nami. Policzyliśmy, że koszt budowy metra, to ok. 3727 zł, więc jeżeli ktoś chciałby wybudować swojej firmie swoisty pomnik na lata, to bardzo zachęcamy. Będzie można coś po sobie zostawić, jakiś kawałek podłogi. Sebastian Cycuła, stowarzyszenie 'Dalej Razem'

Więcej o działalności stowarzyszenia w całej Rozmowie na 96 FM z Sebastianem Cycułą.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: