HOTZIELONA GÓRA:

Trwa weryfikacja wniosków złożonych w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego

68 wniosków, w tym 56 zadań zlokalizowanych na terenie miasta Zielona Góra i 12 projektów na obszarze Dzielnicy Nowe Miasto – tak w dużym skrócie można powiedzieć o naborze wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego. Obecnie trwa ich weryfikacja. 

Od strony formalnej wszystkie wnioski weryfikację już przeszły. Teraz oceniana jest ich merytoryka. Zajmują się tym poszczególne departamenty zielonogórskiego magistratu. Następnie opublikowane zostaną listy zadań zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do realizacji w ramach budżetu.

Po opublikowaniu wszystkich zadań z decyzją pozytywną lub negatywną, mieszkańcy mają możliwość odwołania się. Później przechodzimy do najważniejszego etapu Budżetu Obywatelskiego, czyli do głosowania. Rozpocznie się ono pod koniec maja i potrwa przez dwa tygodnie.

I to wtedy mieszkańcy zadecydują, które zadania zostaną zrealizowane. W tym roku każdy zielonogórzanin dysponuje dwoma głosami. Jeden będą mogli oddać na projekty do realizacji na terenie miasta Zielona Góra, drugi dotyczy obszaru Dzielnicy Nowe Miasto.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: