ZIELONA GÓRA:

Trwa taneczny weekend w hali CRS – Konwaliowy Turniej Tańca

Kilkaset par z całej Polski prezentuje się w hali CRS na Konwaliowym Turnieju Tańca. Na parkiecie występują dzieci, młodzież i dorośli z Zielonej Góry, Warszawy, Gdańska czy Białegostoku. Bez względu na wiek i poziom umiejętności tancerzy, to dla nich bardzo ważny konkurs.

Dotychczasowe zmagania tancerzy podsumowała Dominika Górska-Jabłońska z zielonogórskiej Szkoły Tańca „Gracja”.

Wczoraj od godziny 9:00 tańczyły dzieciaczki, maluchy z całej Polski. Startowało ponad 500 par. Od 15:00 odbywało się Grand Prix Polski Seniorów, a więc par dorosłych, czasem dorosłych już od bardzo dawna. Także Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kategorii ProAm – profesjonaliści tańczą z amatorami.Dominika Górska-Jabłońska

Wspólny taniec profesjonalisty i amatora może wydawać się trudnym zadaniem. Szefowa „Gracji” zapewnia jednak, że choć różnice widać, to poziom tancerzy jest coraz bardziej wyrównany.

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie widać. Oczywiście widać, kto jest nauczycielem, a kto amatorem. Ale od kilku lat ta konkurencja w Polsce rozkwita. Jest ogromny postęp – nasi amatorzy tańczą już niemal jak tancerze sportowi. W dużej większości są to kobiety. Tańczą w pięknym stylu, ze znakomitą techniką, są zorganizowane i przygotowane do zawodów. W Mistrzostwach Polski startowały trzy grupy wiekowe. Muszę się pochwalić, że w kategoriach A i B wygrały pary z zielonogórskiej „Gracji”. Kategoria C jest nieco mieszana, śmiejemy się, że zielonogórsko-warszawska.Dominika Górska-Jabłońska

Na turnieju występują bowiem wychowankowie ze studia Dansinn by Malitowski z Warszawy. Prowadzi je Michał Malitowski, zielonogórzanin znany z tanecznego programu telewizyjnego.

Najbardziej widowiskowa część turnieju jednak jeszcze przed nami – uważa Dominika Górska-Jabłońska. Jest to Grand Prix Polski par powyżej 19. roku życia, które rozegra się o 17:00.

Konwaliowy Turniej Tańca potrwa do godziny 21:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: