ZIELONA GÓRA:

Trwa jarmark „Kraszanka”. Co na stoiskach przy ratuszu?

Zielone domki przed ratuszem oznaczają jedno – znów mamy w mieście świąteczny jarmark. Na tym z okazji Wielkanocy, znanym jako „Kraszanka” znajdziemy wiele dekoracji, palm czy rękodzieła artystycznego.

Dziś ozdoby świąteczne można zrobić niemal ze wszystkiego. Są więc koronki, składanki z papieru, stroiki wyplatane z gałęzi i traw. Te ostatnie wykonuje Jadwiga Lechowska.

Przeszłam na emeryturę i żeby wypełnić sobie czas, zaczęłam się zabawiać. A że sprawia mi to radość, szukam gałęzi, traw, zbóż i składam to do kupy. Mam dużo palm, ale i wianków. Niech one trzymają szczęście w każdym domu.Jadwiga Lechowska

Na świątecznym jarmarku wystawione są również wyroby z Lubuskiego Stowarzyszenia Twórców Rękodzieła Ludowego i Artystycznego z Ochli. – Ja wyszywam, koleżanka robi jajka, kolejna palmy, także każda z pań coś wykonuje – mówi Grażyna Górska.

Co przyciąga mieszkańców i przyjezdnych na „Kraszankę”? Powodów jest wiele – to głównie chęć zobaczenia ręcznie robionych przedmiotów.

W sobotę i niedzielę (13 i 14 kwietnia), między 12:00 a 16:00 na deptaku będzie działać Kraszankowa Warsztatownia. Wielkanocny jarmark na deptaku potrwa do środy, 17 kwietnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: