ZIELONA GÓRA:

Trwa festiwal Watch Docs. W czwartek o prawach kobiet i kryzysie klimatycznym

Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs od dziesięciu lat dociera do Zielonej Góry. Wydarzenie trwa, pierwsze seanse poruszające problematykę migracji i prawa człowieka za nami.

W czwartek, 2 czerwca w Cafe Noir w Zielonej Górze kolejne projekcje. Jednym z tematów będą prawa kobiet. O szczegółach mówi Marcin Olechnowski z Zielonogórskiego Towarzystwa Edukacyjnego „Civilitas”.

To będą bardzo ciekawe filmy. Pierwszy o Egipcie. Szczególnie może zaciekawić tych, którzy chętnie jeżdżą tam na wakacje. Warto zobaczyć, jak naprawdę wygląda ten kraj i jak tam są traktowane kobiety. Jak bardzo chciałyby się stamtąd wyrwać i jak są okropnie traktowane. Mają jednak w sobie siłę i ją w tym filmie pokazują. “Tak jak chcę. Siła kobiet” o 19:00.

Po filmie dyskusja, a po niej drugi film, ale na inny temat. O kryzysie klimatycznym będzie traktować produkcja brytyjska „Zielona rebelia”.

Co się dzieje z naszą planetą, z krytycznego punktu widzenia? Pan chce wszystko rozwalić, łącznie z ekonomią światową. Uważa, że to ostatni moment na uratowanie ludzkości. Warto zobaczyć.

Projekcje obu filmów w czwartek. Wstęp jest wolny.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X