ZIELONA GÓRA:

Trwa akcja „jerzyki”. Będzie akcja „wróbel”. Tym razem przeciw kleszczom

Budki dla jerzyków robią furorę. Podczas ostatniej akcji domki dla ptaków, które w naturalny sposób pomagają ludziom walczyć z komarami, rozeszły się w kilkanaście minut.

W sobotę kolejna akcja, znów będą rozdawane budki. Tym razem przez Zakład Gospodarki Komunalnej. Jednocześnie, ZGK myśli też, jak w naturalny sposób walczyć z kleszczami. Okazuje się, że pomóc mogą w tym wróble. Mówi Krzysztof Sikora, prezes ZGK.

Sikora zapowiada akcję wróbel Profesor Leszek Jerzak zasygnalizował, że aby ekologicznie walczyć z kleszczami trzeba przyjąć dwa scenariusze. Po pierwsze – trawa często koszona, a po drugie spróbować sprowadzić wróble, bo one walczą z kleszczami w naturalny sposób.

Celem akcji będzie zwiększenie populacji wróbli.

To brzmi może śmiesznie, ale to są naturalne metody, które możemy łatwym sumptem wprowadzić do miasta, aby nam żyło się lepiej. Ja muszę to brać pod uwagę. Ludzie pisali, że nie mogą wyjść w domu, bo dzieci siedzą z bąblami, pogryzione przez komary. Okna muszą być pozamykane, a nie wszyscy mają klimatyzatory.

Akcja z wróblami planowana jest na jesień, a na razie miasto chce, żeby zielonogórzanie zaprosili w okolice swoich domów jerzyki. Kolejna akcja rozdawania budek w sobotę, 15 maja, przed siedzibą ZGK przy Al. Zjednoczenia od 10:00 do 15:00 lub do wyczerpania zapasów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00