ZIELONA GÓRA:

„Trema będzie za 89 dni, teraz tańczymy!” Polonez maturzystów na deptaku

– Kochani, Poloneza czas zacząć – powiedziała Wioleta Haręźlak i tuż po tych słowach taniec wystartował. III Zielonogórski Polonez Maturzystów pomknął po deptaku u stóp ratusza.

Do tańca stanęło dwanaście zielonogórskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie próby mieli w swoich szkołach. O przygotowaniach, jak również motywach przewodnich tegorocznej edycji mówią organizatorzy: Agnieszka Siembida i Łukasz Hamera.

To jest nasza tradycja, od lat przekazywana z pokolenia na pokolenie, że na umowne 100 dni przed maturą uczniowie tańczą Poloneza i to jest bardzo duże wyróżnienie w ich życiu.Agnieszka Siembida
W tym roku idziemy w motywach ludowych, w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W związku tym motyw ludowy jest przewodni.Łukasz Hamera

Maturzyści, jak przyznali, tremy nie odczuwali, nie doskwierała im też zima. Nim jednak tanecznym krokiem podbili deptak, wcześniej pilnie trenowali.

Na tych, którym zimno dało się we znaki, czekała po tańcu pyszna grochówka! Zdjęcia i wideo z wydarzenia znajdziecie na Facebooku i na portalu wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00