ZIELONA GÓRA:

Tramwaje w Zielonej Górze? Tak i to już niebawem!

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze to autobusy, w większości elektrycznie. Wkrótce tabor ma wzbogacić się również o tramwaje!

Niebawem w mieście poszerzy się oferta komunikacyjna. Tramwaje, które były domeną stolicy z północy województwa teraz pojawią się również w południowej części naszego województwa. Informację potwierdził nam Robert Karwacki, zastępca dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze.

W nowej perspektywie Unia Europejska dofinansowuje głównie transport kolejowy. Znalazły się tam również tramwaje. Postanowiliśmy z tego dofinansowania skorzystać. Kosztów jeszcze nie znamy. Przymierzamy się do analiz. Zobaczymy, gdzie najbardziej będzie opłacało się nam puścić tramwaje po mieście.

Przedstawiciel MZK podkreślił, że tramwaje mogłyby odciążyć najbardziej uczęszczane linie w mieście – 0, 8, 19, 80.

Najbardziej korzystne byłoby puścić po dużych arteriach, gdzie ta linia miałaby szansę swobodnego przemieszczania. Zawadzkiego – Wyszyńskiego – Wojska Polskiego – Westerplatte – Staszica i w kierunku Osiedla Śląskiego. Kurs 19-tki też mógłby jeździć z Czarkowa na Śląskie lub na Zawadzkiego.

A wy na jakich trasach widzielibyście tramwaje w Zielonej Górze? Czekamy na komentarze.

EDIT: Pamiętajcie o tym, że materiał powstał… 1 kwietnia… Prima Aprilis!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00