LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

To prawdziwa uczta dla melomanów. Ruszył festiwal “Muzyka w raju”

Ruszyła prawdziwa uczta dla melomanów – Festiwal Muzyka w Raju. Za nami koncert inauguracyjny w Gorzowie. Dziś festiwal przenosi się na południe naszego regionu, do pobliskiej Zielonej Górze Letnicy.

Oprócz tych miejscowości koncerty odbywać się będą również w Międzyrzeczu, Świebodzinie i tradycyjnie w Paradyżu. Artyści koncertować będą również na Dolnym Śląsku. Dyrektor festiwalu Cezary Zych nie ma wątpliwości: to wielkie, muzyczne wydarzenie.

Muzyka w Raju jest największym pod względem wydarzeń projektem dofinansowanym ze środków ministerialnych. Może nie jest największy pod względem finansów czy budżetu, ale na pewno pod względem wydarzeń. 

O tym, że koncerty w ramach festiwalu „Muzyka w Raju” są ważne z punktu widzenia mieszkańców naszego regionu  przekonuje marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Widzę w każdym roku ile osób uczestniczy i przyjaźni się z muzykami. Gminy coraz chętniej zapraszają muzyków do siebie. Zapowiadamy 40 koncertów. 

Samorząd przeznaczył na organizację festiwalu kwotę 145 tysięcy złotych.

Dodajmy, że dziś w Letnicy w starym zborze zaplanowano dwa koncerty. O 18:00 coś dla fanów „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego, czyli w sumie osiem koncertów skrzypcowych. O 20:30 zaś przywołana zostanie twórczość Carla Friedricha Abla i Jana Sebastian Bacha, z którą zmierzy się Lucile Boulanger.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X