HOTWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

To już półmetek Winobrania. Policja ocenia pierwsze dni jako bezpieczne

Blisko setka policjantów czuwa nad bezpieczeństwem uczestników tegorocznego Winobrania. I już po pierwszych kilku dniach widać, że ich praca przekłada się na statystyki. Od 4 września zielonogórscy stróże prawa nie odnotowali żadnego większego incydentu. 

Nie oznacza to jednak, że nie mają co robić. Funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku siedem osób. Mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Mamy zatrzymaną osobę poszukiwaną. Kilka osób trafiło do izby wytrzeźwień i miejsca zamieszkania. Przypomnę, że nie zmieniły się przepisy w zakresie spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Pamiętajmy, że można go spożywać wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. 

Kto o tym zapomni, musi się liczyć, że zamiast dobrej zabawy czeka go … mandat karny. A czasem nawet sprawa w sądzie. W ciągu ostatnich dni ujawnionych zostało też ponad 150 wykroczeń.

Różnego rodzaju wykroczenia porządkowe. Niektórzy dostali mandaty, część osób została pouczona. Sporządzonych zostało też sześć wniosków do sądu. 

Policjanci nie ukrywają, że na poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście ogromny wpływ ma też miejski monitoring. Miejski system składa się już z ponad 150 kamer. Oznacza to, że pod czujnym okiem biura ochrony wizyjnej znajduje się ponad 400 miejsc.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: