ZIELONA GÓRA:

To już pewne – miasto wraca do tradycji Jarmarku Bożonarodzeniowego!

Będzie Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia Miejska – potwierdza Zielonogórski Ośrodek Kultury. Kiermasz ruszy już za niespełna miesiąc, bo 14 grudnia. Pięć dni później zaplanowano wspólne kolędowanie oraz symboliczną wieczerzę wigilijną. 

Jak mówi Marta Blonkowska z ZOK – świątecznych smakołyków wystarczy dla każdego. Poczęstunek rozpocznie się chwilę po godzinie 15. 

I jeżeli w liczbach można o nim powiedzieć to przygotowanych zostanie 250 kg pierogów, 100 kg kapusty z grzybami oraz 300 litrów barszczu. Jesteśmy przekonani, że nikt nie wyjdzie głodny. 

A co będzie się działo podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego? Oprócz stoisk z rękodziełem lub lokalnymi smakołykami w planach są także warsztaty dla dzieci. Od 14 do 17 grudnia będzie działała  świąteczna warsztatownia.

I tam na dzieci będą czekały zagadki, kolorowanki. Specjalne książeczki, które będą mogły uzupełnić na miejscu lub do domu. Będzie też elfowy napój. Będzie można się nim ogrzać z własnego kubka, więc zachęcamy do wzięcia na przykład bidonów. 

 

Co ważne – wszystkie stoiska będą czynne od 11 do 19.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: