UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

To już ostatni dzwonek na złożenie papierów na UZ. Rekrutacja dobiega końca

Jeszcze tylko do środy można składać papiery na studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ostatnie wolne miejsca czekają między innymi na Wydziale Nauk Biologicznych. Jak sama nazwa wskazuje kształcenie tam można podjąć między innymi na kierunku biologii.

Do wyboru jest też wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, ochrona środowiska, biomonitoring i zarządzanie środowiskiem oraz biotechnologia. A skoro kierunki bio, to ogromny nacisk kładziony jest na ekologie. Mówi profesor Leszek Jerzak.

Szczególnie ten pierwszy kierunek, biomonitoring. No bo mamy dużo inwestycji, autostrady są budowane, drogi, fabryki, farmy wiatrakowe. I teraz muszą tam być zrobione oceny oddziaływania na środowisko. Trzeba do specjalistów, którzy określą, gdzie można lub nie to robić.

I między innymi wiedzę na takie tematy można znaleźć na zielonogórskich studiach biologicznych. Nie brakuje również zajęć praktycznych. Przykładem mogą być praktyki w prowadzonym przez UZ Ogrodzie Botanicznym.

To jest ogród, który został odtworzony, bo funkcjonował taki mały ogród przed 45 rokiem. Udało się go odtworzyć dzięki pomocy miasta. Teraz prowadzimy już własne badania
.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji znajdziecie na stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nabór potrwa do środy 15 września.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: