ZIELONA GÓRA:

To już lato, Lato Muz Wszelakich! [WIDEO]

Jak co roku o tej porze – czas na Lato Muz Wszelakich. Czyli dwa miesiące pod znakiem różnorakich atrakcji i wydarzeń. Zarówno dla tych dużych, jak i małych zielonogórzan. I to w całym mieście – bo eventy będą się odbywały nie tylko w centrum Zielonej Góry. Część z nich zaplanowano między innymi w Pałacu w Starym Kisielinie, Parku Książęcym w Zatoniu, czy też w Ogrodzie Botanicznym. 

Lato Muz Wszelakich wystartuje dokładnie w piątek 1 lipca. Ma to być ciekawa propozycja spędzenia czasu zwłaszcza dla tych osób, które w wakacje pozostaną w mieście. Mówi Agata Miedzińska, dyrektorka Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.

Chcemy żeby całe rodziny spędzały ze sobą czas. tych atrakcji jest naprawdę dużo, będzie co robić latem w mieście. 

Za część atrakcji odpowiada Planetarium Wenus, które zaprosi nas chociażby do wspólnego patrzenia prosto w niebo. Mówi Dariusz Madaj, kierownik Planetarium Wenus.

Zaprosimy zielonogórzan ponownie pod Palmiarnie, na wspólne obserwowanie nieba i gwiazd. Natomiast przy ratuszu postawimy na obserwowanie słońca. Będzie też Noc Spadających Gwiazd, w sierpniu. 

Podobnie jak w ubiegłym roku zaplanowane są też potańcówki pod gołym niebem, plenerowe kino oraz koncerty i spektakle dla dzieci. Dodajmy, że Lato Muz Wszelakich potrwa do końca sierpnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X