ZIELONA GÓRA:

To już 40 lat! MOSiR w Zielonej Górze świętuje okrągły jubileusz

40 lat – dokładnie tyle czasu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji działa w Zielonej Górze. Obecnie trwa wielkie świętowanie okrągłego jubileuszu, bo w ciągu tych czterech dekad działalność MOSIR-u nie tylko rozwinęła nasze miasto, ale i zintegrowała mieszkańców.

Najważniejszym celem funkcjonowania MOSIR-u jest zachęcanie zielonogórzan do aktywnego spędzania czasu. Jak podkreśla dyrektor ośrodka – Robert Jagiełowicz – to jest esencją dobrego i szczęśliwego życia.

Te osoby, które tu przyjeżdżają z zewnątrz bardzo chwalą nasze obiekty, bardzo chwalą to co się tutaj dzieje. A myślę, że mieszkańcy, ci którzy tu potrzebują ruchu i ci którzy chcą skorzystać z tego tez są bardzo zadowoleni. Myślę, że oni tez maja bardzo pozytywną opinię i myślę, że fajnie jest tez zobaczyć co się dzieje na basenie, bo na basenie po pandemii wróciliśmy już prawie do tego stanu sprzed pandemii, czyli mamy średnio około 1300 osób dziennie. Czyli to jest kolejny dowód na to, że nasz basen cieszy się ogromna popularnością i że spełniamy państwa oczekiwania.

Hasło tegorocznego jubileuszu brzmi „Poruszamy miasto” i jak przyznaje prezydent Zielonej Góry – Janusz Kubicki – tak właśnie jest. Bo MOSiR spełnia funkcje nie tylko sportowe, ale i kulturalne.

Corocznie do tego, co nazywamy Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji dokładamy poszczególne elementy, no bo jeszcze kilka lat temu hala tenisowa, lekkoatletyczna, koszykarska. W tej chwili powstaje hala dla piłkarzy, za chwilę rewitalizacja kąpieliska w Ochli. Więc wydaje mi się, że zielonogórzanie nie zdają sobie z tego sprawy, ale MOSIR to jest ponad 80 różnego rodzaju obiektów, które są w mieście Zielona Góra i ja cieszę się, że co chwila powstaje kolejny.

Dodajmy, że 25 czerwca na parkingu przy Hali CRS odbędzie się jubileuszowy festyn ze sportowymi atrakcjami. Z kolei na drugą połowę września planowany jest „Tydzień Sportu”, na którym kluby i stowarzyszenia zaprezentują swoją gamę zajęć.

Materiał przygotowany we współpracy z Izabelą Budakowską. 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X