UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

„To jest tak długa tradycja, że nawet ja jej nie pamiętam”. Nagrody „Dziennikarz Roku 2018” rozdane

7 czerwca odbyła się kolejna gala rozdania nagród „Dziennikarz Roku”, organizowana przez zielonogórski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Wyróżniono osobowości, które odznaczyły się wzorową pracą w mediach w roku 2018. Po uroczystości prezes stowarzyszenia,Tadeusz Krupa, podsumował realizację gali. Przy okazji zachęcił studentów dziennikarstwa do włączenia się do stowarzyszenia:

Mam taką ideę, żebyście jak najszybciej przejęli ode mnie to całe piękne stowarzyszenie. Mamy perspektywy, mamy dobre fundamenty, szukam następców. To jest oferta.Tadeusz Krupa

Tadeusz Krupa opowiedział nam również o samych nagrodach:

Wszystkie oddziały Stowarzyszenia Dziennikarzy RP organizują konkursy pod hasłem „Dziennikarz Roku”. To jest tak długa tradycja, że nawet ja jej nie pamiętam.Tadeusz Krupa

Oprócz nagród dziennikarskich rozdano również nagrody „Osobowość Roku”. To wyróżnienie otrzymał m.in. prof. Marian Bugajski oraz prezydent miasta Nowa Sól – Wadim Tyszkiewicz. A laureatami nagród „Dziennikarz Roku” zostali:

Ryszard Waldun – za reporterskie relacje szczególnie z północnej części województwa,

Janina Elżbieta Wilga – za publikacje o sprawach mieszkańców wsi i małych miasteczek,

Dorota Zyń-Horbaczewska – za cykl wywiadów z prof. Marianem Bugajskim.

Wyjątkowym wyróżnieniem, które pojawiło się drugi rok z rzędu, była nagroda „Dziennikarz Roku” w kategorii mediów akademickich. Procedura głosowania wyglądała inaczej niż w przypadku powyższych wyróżnień, gdzie o tym, kto zwycięży, decydowało jury. Tutaj głos zabrało Koło Naukowe „Faktor”, które wybrało trzech nominowanych: Aleksandrę Pietruszewską, Marcina Krzywickiego oraz Mateusza Kasperczyka. Następnie studenci dziennikarstwa każdego rocznika oddawali głosy na swojego faworyta.

W głosowaniu wygrał Mateusz Kasperczyk, za wyróżnianie się interesującym prowadzeniem muzycznych audycji na antenie Radia Index. Rozmawialiśmy z nim po uroczystości na temat odczuć związanych z wygraną.

Nie spodziewałem się tego wyróżnienia. Bardzo za nie dziękuję. To jest też taka nagroda nie do końca indywidualna. Tę nagrodę otrzymaliśmy tak naprawdę wszyscy – cała nominowana trójka.Mateusz Kasperczyk

Porozmawialiśmy także z laureatką nagrody „Dziennikarz Roku” – Janiną Elżbietą Wilgą oraz ze studentami dziennikarstwa – Antkiem Stanaszkiem, Kacprem Frąckowiakiem oraz Anią Romanowską, którzy wzięli czynny udział w gali, wręczając laureatom statuetki oraz kwiaty.

autorka: Natalia Grzegorczyk

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: