HOTZIELONA GÓRA:

Testy na COVID-19 dostępne w marketach. Idą jak świeże bułeczki!

Testy na COVID-19 trafiły do niektórych marketów. W Zielonej Górze zainteresowanie nimi jest ogromne. Jaka jest ich wiarygodność?

Okazuje się, że trzeba się nieźle nachodzić, żeby znaleźć testy.

Lekarze informują, że każdy test przeznaczony do użytku domowego, również ten marketowy ma służyć jako informacja wstępna czy mieliśmy kontakt z koronawirusem czy nie.

Czy to jest dobre, czy złe? Trudno powiedzieć. Najbardziej profesjonalnym testem jest wymaz PCR. Test szybki, kupiony we własnym zakresie może prowadzić do sytuacji zniknięcia części chorych. Oni będą mieli mniej lub bardziej wiarygodną informację, że są zdrowi lub chorzy. Albo się nie zgłoszą, albo będą na zwolnieniu lub izolacji bezzasadnie. 

Każdy test przeznaczony do użytku domowego musi zostać weryfikowany rozmową z lekarzem POZetu i wykonaniem testu o dużej wiarygodności. Obecnie zwiększa się odsetek zakażeń koronawirusem. Z nowych badań wynika, że brytyjska mutacja jest bardziej śmiertelna. Może też dawać inne objawy niż klasyczny wariant.

Ministerstwo Zdrowia poleca wszystkim, którzy mają objawy COVID-19 i problem ze skontaktowaniem się z lekarzem, by jak najszybciej skorzystali z nowej możliwości i wypełnili formularz internetowy.

Autorzy: Katarzyn Mayer Bzowa, Miłosz Balcerzak, Tomasz Noskowicz

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: