HOTZIELONA GÓRA:

Teraz Lubuskie o działaniach posła Mejzy: “Powinien zrzec się mandatu”

Członkowie stowarzyszenia “Teraz Lubuskie” są zbulwersowani cenzurą, której miał się dopuścić poseł Łukasz Mejza. Ocenzurowana miała zostać informacja na fanpage “Bezpartyjni Samorządowcy”. Zamieszczony przez ugrupowanie post informował o odcięciu się Bezpartyjnych od obecnych działań posła Mejzy. 

W swoim poście Bezpartyjni wyrazili także sprzeciw dla kontrowersyjnej ustawy LEX TVN. Chwilę po pojawieniu się informacji w sieci, post jednak … zniknął. Według Jakuba Szczepańskiego ze Stowarzyszenia “Teraz Lubuskie” takie zachowanie ze strony młodego parlamentarzysty jest skandaliczne.

Należy zadać sobie proste pytanie czy pan poseł Łukasz Mejza stosuje teraz cenzurę w województwie lubuskim? Bo co to był? To było ocenzurowanie klubu radnych, który jest w sejmiku. Niezależnie od poglądów politycznych, wszyscy powinniśmy walczyć o standardy i żeby nie były one takie, jak są na Białorusi. Ja się urodziłem w wolnej Polsce, nie znam innej. Usuwanie treści i administratorów jest poniżej jakiejkolwiek akceptacji. 

Tym bardziej, że poseł Mejza kilkakrotnie podkreślał, że jest reprezentantem właśnie młodego pokolenia. Karina Topczyłko ze Stowarzyszenia “Teraz Lubuskie” nie kryje żalu, że nadzieje pokładane w osobie posła Mejzy minęły się z rzeczywistością.

Pan Mejza nie reprezentuje wartości młodych. My chcemy wolności słowa i opinii. Pragniemy dążyć do dialogu. Nie może być tak, że tacy ludzie jak pan poseł ograniczają nam prawo wypowiedzi. Poseł Mejza jako swojego mentora wskazuje prezydenta Janusza Kubickiego. Jeżeli pan prezydent przekazuje takie wartości polityczne, to gratuluję. Nikt z młodych nie będzie chciał mieszkać w regionie, w którym nie ma wpływu na rozwój.

“Teraz Lubuskie” oraz “Bezpartyjni Samorządowcy” uważają, że parlamentarzysta powinien zrzec się mandatu poselskiego, bo jego wyborcy nie godzą się na takie standardy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: