KSIĄŻKA:KulturaKULTURA:ZIELONA GÓRA:

Ten tydzień spędź z biblioteką!

Moc atrakcji dla każdego przygotowała na najbliższe dni Biblioteka Norwida w Zielonej Górze. Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek od 8 do 15 maja, odbędą się spotkania autorskie, warsztaty, wykłady oraz kiermasz książek.

W tym roku impreza przebiega pod hasłem #Biblioteka. Zielonogórska biblioteka rozpoczęła świętowanie nieco wcześniej i jednym z wydarzeń, które odbędzie się już we wtorek o godz. 17.00 jest wernisaż fotograficzny pt. NIEportrety.

Autorką jest Anna Celmer, jednocześnie nasza koleżanka z mediateki Góry Mediów. Ona sportretowała bibliotekarzy z książkami. Jest to naprawdę niesamowite, ponieważ zaprosiła pracowników biblioteki ze swoimi ulubionymi książkami, albo takimi, które w jakiś sposób ich wyrażają. Gorąco zachęcam, żeby przyjść i zobaczyć bibliotekarzy z nieco innej strony.Sandra Stempniewska, mediateka Góra Mediów

Poszczególne filie biblioteki kuszą atrakcjami. Mediateka Góra Mediów zaprezentuje na czym polega wirtualna rzeczywistość, a mediateka Szklana Pułapka zaprasza na wspólne poszukiwanie nowych astronomicznych obiektów. Małgorzata Świrgał zachęca za to do zakupów podczas majowego kiermaszu książek.

Przygotowaliśmy kilka tysięcy książek do sprzedaży, o różnej tematyce. W tym roku najwięcej jest literatury pięknej w języku niemieckim i angielskim i to najbardziej znanych, światowych autorów: Tołstoja, Coelho, Hemingway’a i wielu, wielu innych. W tych językach są również kryminały: Grishama, Pattersona.Małgorzata Świrgał, starszy kustosz

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony jest od 8 do 15 maja. Więcej informacji i plan wszystkich wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej wimbp.zgora.pl oraz na facebookowym profilu Biblioteki Norwida.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: