ZIELONA GÓRA:

Ten przystanek będzie zielony także w grudniu! Efekty prac zobaczymy we wtorek

Niebawem w naszym mieście przystanek autobusowy „Elżbietanki” będzie wyróżniał się spośród innych. We wtorek, 15 grudnia ma być oddana do użytku konstrukcja udekorowana roślinnością. Zielony przystanek ma cieszyć nasze oczy przez cały rok i bez względu na pogodę.

Za pielęgnację roślin będzie odpowiadał Zakład Gospodarki Komunalnej. Wygląd zielonego przystanku ma zmieniać się sezonowo.

Rośliny na naszych zielonych ścianach zostały tak pomyślane, aby było zielono przez cały rok. Wiadomo, że każda pora roku charakteryzuje się trochę innymi kolorami, jednak ta zieleń zawsze się przewija. I taką zieleń zapewnią nam bluszcze. Będą między innymi bergenie, turzyce morwowe, irgi, trzmieliny, żurawki i właśnie nasz zimozielony bluszcz.

Prace przy budowie zielonego przystanku idą zgodnie z planem. ZGK apeluje do mieszkańców, by dbali o roślinność, która się na nim pojawi. – Jest prośba, żeby nie traktować tego jak darmowej kwiaciarni, gdzie można wyrwać kwiatek i podarować dziewczynie – dodaje Agnieszka Miszon.

Zieloną szatę zyska nie tylko przystanek przy Elżbietankach. Drugim miejscem pełnym kwiatów i drobnych krzewów będzie przystanek „Centrum” przy Bohaterów Westerplatte. Zielone przystanki to projekt wybrany przez mieszkańców w ramach jednej z edycji budżetu obywatelskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: