ZIELONA GÓRA:

Tematyczne ronda w Zielonej Górze?

Na rondzie, które za jakiś czas pojawi się przy zjeździe do Raculi stanie też pomnik Andrzeja Huszczy. Okazuje się, że może to być początek wizerunkowych zmian skrzyżowań w Zielonej Górze.

Ronda nie podobają mi się w Zielonej Górze od wielu lat. Nie chodzi tu o kwestię zarośnięcia, a o kwestię zagospodarowania – mówił w audycji Prezydent na 96 FM Janusz Kubicki przy okazji pytania o stan miejskiej zieleni.

Gospodarz miasta wiele nie zdradził, ale stwierdził, że magistrat ma pomysł jak zagospodarować tereny wewnątrz rond w Zielonej Górze. Na pierwszy ogień pójdzie nowe rondo w Raculi, które będzie miało monument legendy Falubazu. – Chciałbym, żeby na innych rondach też pojawiły się jakieś elementy dekoracyjne, które będą te ronda wyróżniać – dodał Kubicki.

Zasłużone osoby? Motywy miejskie? Czego się spodziewać? Pytaliśmy prezydenta. – To będą różne, nie chcę naprawdę zdradzać szczegółów. Myślimy o tym. Chcemy, żeby te ronda były tematyczne, żeby były z czymś związane i myślę, że to też się uda zrobić. Na wszystko potrzeba czasu. Tematów, które dzieją się w Zielonej Górze jest bardzo dużo – zakończył wątek prezydent.

Jaki macie pomysł na zagospodarowanie terenu wewnątrz rond w Zielonej Górze? Czekamy na propozycje w komentarzach. Przedstawimy je w audycji Prezydent na 96 FM.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: