ZIELONA GÓRA:

Te osoby dewastują miasto. Monitoring z deptaka i Wzgórz Winnych upubliczniony

Były prośby i ostrzeżenia. Sprawcy zniszczenia kwiatów na deptaku i napisu na Wzgórzu Winnym nie zgłosili się dobrowolnie do urzędu miasta. Miasto podjęło więc zapowiadany krok – upubliczniło nagrania z monitoringu.

Na nagraniu z deptaka widać kobietę, która spacerowała z mężczyzną. W pewnym momencie podeszła do kwietników i wyrwała rośliny. To samo zrobiła kilka metrów dalej, dodatkowo przesuwając jedną z ławek. Kopnięciem przewróciła też wiązankę kwiatów ułożoną pod tablicą przy ratuszu.

Monitoring uchwycił też osobę, która pobrudziła napis „I love Zielona” na Wzgórzu Winnym. Sprawca robił to w środku dnia, na oczach świadków, którzy przechodzili przed Palmiarnią i siedzieli na leżakach.

– Sprawę w trybie natychmiastowym zgłaszamy na policję. Jednocześnie prosimy mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców tych dewastacji – komentuje prezydent Janusz Kubicki na Facebooku.

Dewastacje w Zielonej Górze – szukamy sprawców.

Informujemy, że sprawcy dewastacji nie zgłosili się do Urzędu Miasta w wyznaczonym terminie. W zawiązku z tym publikujemy materiał z miejskiego monitoringu. Sprawę w trybie natychmiastowym zgłaszamy także na policję. Jednocześnie prosimy mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców tych dewastacji.

Geplaatst door Janusz Kubicki op Dinsdag 11 juni 2019

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: