ZIELONA GÓRA:

Taneczna wiosna w pełni! W niedzielę Konwaliowy Turniej Tańca

Niedługo hala przy ulicy Urszuli zamieni się w taneczny parkiet. Wystąpią na nim utalentowani młodzi i starsi tancerze z całej Polski. Nadchodzi Konwaliowy Turniej Tańca.

Zawody składają się z trzech bloków, w trakcie których zaprezentują się tancerze z różnych grup wiekowych. Najmłodsi mają po 9-10 lat, najstarsi są seniorami. Nie zabraknie oczywiście nawiązania do nazwy turnieju. Mówi Dominika Górska-Jabłońska ze szkoły tańca „Gracja”.

Każdy blok tradycyjnie rozpocznie się wręczeniem bukiecików konwalii. Każdy partner, czy ma lat 6, czy 66, wręczy tenże bukiecik partnerce. Oczywiście wszyscy trzymamy kciuki, żeby te konwalie zakwitły, na razie są liście, konwalie się przebijają, ale słońce nam pomaga. Myślę, że będą.Dominika Górska-Jabłońska

Częścią rywalizacji będą mistrzostwa okręgu lubuskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

O godzinie 17:00 – wszystkie kategorie mistrzowskie. Jeśli można mówić o galówce, to właśnie na tę 17:00 zapraszam państwa szczególnie. Tam zobaczymy w kolejnych kategoriach i pary juniorów, i pary młodzieżowe, i dorosłe, i seniorów, najlepsze z naszego województwa. Są wśród nich pary najlepsze w Polsce w swoich kategoriach wiekowych. Będzie więc co oglądać.Dominika Górska-Jabłońska

Konwaliowy Turniej Tańca w hali przy Urszuli rozpocznie się w niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 10:00. Potrwa do ok. 20:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X