KulturaZIELONA GÓRA:

Tancerze znów rozgrzeją Zieloną Górę

Zielona Góra już po raz trzeci stanie się stolicą tańca. Hip hop, house, czy breaking zawładną 25 i 26 maja halą CRS.

Ponad 1300 uczestników weźmie udział w Turnieju Tancbuda Challenge vol.3. Podczas dwudniowego wydarzenia będzie można zobaczyć najlepszych tancerzy z Polski i nie tylko.

Jeszcze trochę czasu minie zanim cała Europa dowie się o naszym turnieju, ale jesteśmy na dobrej drodze. Na razie pojawiają się tancerze z krajów ościennych: Rosja, Łotwa, Czechy, Ukraina, Niemcy. Z Norwegii też mieliśmy naszych sąsiadów zza morza. Zobaczymy, kto będzie w tym roku, wszystko zweryfikują listy startowe, które będziemy znali finalnie dosłownie kilka dni przed wydarzeniem.Radosław Blonkowski, Rademenez, organizator Tancbuda Challenge

Na uczestników turnieju czekają w tym roku nowości. Impreza odbędzie się w innym miejscu – w hali CRS, w dwóch salach jednocześnie. Pojawi się też po raz pierwszy kategoria popping.

Wśród sędziów mamy naprawdę śmietankę światowego street dance’u. Pierwszy raz na Tancbudzie odbędzie się kategoria popping a jej jurorem będzie Nelson Ewande. Jest to w tej chwili pierwsza postać, jeśli chodzi o ten styl, na świecie. Tancerz, który wygrywał trzykrotnie najważniejszy jak do tej pory event taneczny Juste Debout.Filip Czeszyk, organizator Tancbuda Challenge

Organizatorzy zapraszają wszystkich zielonogórzan na Galę Finałową, w niedzielę, 26 maja, o godz. 18. Będzie można wtedy zobaczyć najlepszych tancerzy całego turnieju. Wstęp na galę jest wolny.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: