ZIELONA GÓRA:

Taki duży, taki mały może… wolontariuszem być. Zmiany w regulaminie schroniska

U progu lata sprawdzamy, co dzieje się w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze. Dobre wieści o jego funkcjonowaniu płyną dla nowych i obecnych wolontariuszy. 1 lipca zmienią się zasady prowadzenia opieki nad czworonogami.  

Zmiany dotyczą m.in. hierarchii wolontariuszy i progu wiekowego osób, które mogą nimi zostać. Szczegóły wyjaśnia Katarzyna Sobieszek, rzecznik Inicjatywy dla Zwierząt.

– Jest rozróżnienie na wolontariusza starszego i młodszego. Mamy tzw. honorowych wolontariuszy, czyli najmłodszych, którzy sami z siebie nie mogą zostać wolontariuszami, bo nie mają skończonych 18 lat. Do tego wszedł nowy sposób na spełnianie się jako wolontariusz – nie trzeba wyprowadzać wszystkich psów. Jeżeli są osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą wyprowadzać wszystkich psów, to taka opcja też powstała. Jest wolontariusz wspomagający. Będzie on miał listę psów, które można wyprowadzać.

Do dyspozycji pomocników będzie też więcej koordynatorów wolontariatu. Pracownicy schroniska mają nadzieję, że dzięki temu uda się powiększyć grono zaangażowanych w zajmowanie się zwierzętami. Każdy nowy opiekun ma zapewnione szkolenie.

Więcej na temat wolontariatu według nowych zasad –niebawem na stronie schroniska w zakładce „wolontariat”.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: