ZIELONA GÓRA:

Tabletka ulgą po tłustym steku? To stek bzdur!

Na festynie Indexu - tylko o zdrowym jedzeniu!

Miejski Festyn Rodzinny na 20-lecie Indexu już pojutrze! Na naszej antenie stopniowo ujawniamy atrakcje imprezy. Pora zaprezentować, co pojawi się w strefie zdrowia!

O naszej kondycji i samopoczuciu często decydują nawyki żywieniowe. Dietetycy przyznają, że tu wiele osób popełnia błąd – wierzy w cudowne działanie suplementów diety, a wciąż je niezdrowo.

Wydaje nam się, że tabletka jest dobra na wszystko. A prawda jest taka, że dobrze zacząć od podstaw – od naszego żywienia i stylu życia. W ten sposób możemy wyeliminować wiele chorób. Oczywiście są choroby, w których leki są niezbędne, tego nie negujemy. Natomiast jest wiele schorzeń, takich jak cukrzyca typu 2, zwłaszcza ta wcześnie wykryta, z którą przy właściwie skomponowanej diecie i aktywności możemy funkcjonować bez farmakoterapii. Trzeba wiedzieć, jak robić to bezpiecznie i skutecznie.Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Praca dietetyków to więc ciągła edukacja ludzi. A tę warto prowadzić już dla dzieci. Od tej strony zdrowym żywieniem zajmie się szkoła gotowania EnceRęce.

Dzieci wolą jeść to, co same przygotowały. Jeżeli robią same, to widzą, co jest w tym posiłku. Nie dodają czegoś, czego nie lubią. A rodzice często chcą coś im wcisnąć. My też czasem staramy się ukryć niektóre warzywa czy owoce – wiadomo, że dzieci nie zawsze chcą jeść, ale jeśli zobaczą kolorowy koktajl, to chcą spróbować.Kaja Eggert-Adamska

Porady oraz pokazy kulinarne w wykonaniu pań i dzieciaków – oczywiście w dniu festynu, 23 maja od 16:00.

Kaja Eggert-Adamska, Katarzyna Nowak

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: