AUDYCJE 96 FM:FILM:KulturaKULTURA:ZIELONA GÓRA:

Ale Sztuka! 2016: Magdalena Mikołajczyk – Uśmiechnij się i żyj!

W środę, 8 lutego, odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetek Ale Sztuka!, najważniejszych nagród kulturalnych w naszym regionie. Przyznawane są przez Gazetę Wyborczą, Telewizję Zielona Góra oraz Akademickie Radio Index. W serii artykułów przedstawiamy sylwetki nominowanych oraz wywiady z nimi.

Magda Mikołajczyk zawojowała Polskę swoją parodią reklamy środków przeciwbólowych. Na You Tube ma ponad 6 i pół miliona odsłon. To jeden z tych filmików, które przechodzą do historii. Genialny w swojej prostocie pomysł, a oddziaływanie tak silne, że jest w stanie zmienić nastawienie do życia u wielu ludzi. Jak mówi w rozmowie z nami, Magda bardziej niż nazwę wymyślonego przez nią leku, poleca zapamiętać drugą połowę hasła reklamowego: uśmiechnij się i żyj!

Śmiechem zaraża nas od lat. Wcześniej jako członek kabaretów Szum i Słoiczek po Cukrze, a teraz solowo, m.in. w filmach. Tych krótszych, własnych oraz dłuższego, który swoją premierę miał w zeszłym roku. To właśnie Magda kreuje rolę szynkarki w kostiumowej komedii „33 minuty w Zielonej Górze, czyli w połowie drogi”. Jest tam po prostu niesamowita!

Magda jest ponadto autorką bardzo popularnego w całej Polsce bloga internetowego Matko Jedyna, na którym szczerze pisze o swoim życiu. A jest o czym pisać, bo jest matką dwójki dzieci. Jedna z córeczek zmaga się z chorobą lub – jak woli mówić Magda – zdrowieje. Teksty są poruszające,  zabawne i mądre.

Cała rozmowa z Magdaleną Mikołajczyk w audycji Inwazja Kultury poniżej:

Autor: Marcin Olechnowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: