ZIELONA GÓRA:

Ale Sztuka! 2016: Ad Astra – fantastyczni ludzie od fantastyki

W środę, 8 lutego, odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetek Ale Sztuka!, najważniejszych nagród kulturalnych w naszym regionie. Przyznawane są przez Gazetę Wyborczą, Telewizję Zielona Góra oraz Akademickie Radio Index. W serii artykułów przedstawiamy sylwetki nominowanych oraz wywiady z nimi.

Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra obchodzi w tym roku swoje 35-lecie. Działa prężnie, oferując mieszkańcom bardzo dużo atrakcji. Gry planszowe, RPG, komputerowe, książki, filmy (w tym dział o mandze i anime) i wszystko inne, co związane jest z fantastyką. Nic dziwnego, że przez siedzibę klubu, mieszczącą się w Krzywym Kominie na ul. Fabrycznej, przewijają się tygodniowo już nie dziesiątki, a setki ludzi.

Co roku Ad Astra organizuje wielki zlot fanów fantastyki. Na Bahanalia Fantastyczne, które w 2016 roku odbyły się po raz trzydziesty, przybywają ludzie, abydoświadczać całej masy atrakcji, m.in.spotkaćsię ze słynnymi pisarzami.

Zielona Góra nie byłaby taka sama, gdyby nie Zombie Walk, który dzięki Ad Astrze co roku towarzyszy obchodom Winobrania. Klub skutecznie promuje też nasze miasto dzięki kolejnym edycjom konkursu literackiego na opowiadanie. Najlepsze prace ukazują się co roku w kolejnych tomach książki „Fantazje zielonogórskie”.

Ad Astra nie zwalnia tempa. Mają wiele planów, w tym nagrywanie własnych audiobooków.

W audycji Inwazja Kultury rozmawialiśmy z wiceprezesem ZKF Ad Astra, Adamem Mocnym.

Autor: Marcin Olechnowski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00