UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szpitalny OIOM częściowo otwarty. Ma „czysty” personel medyczny

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego częściowo wznowił pracę. Działają tam dwa stanowiska przeznaczone dla osób, które są pacjentami placówki, na wypadek pogorszenia ich stanu zdrowia. Nadal zamknięte jest z kolei Centrum Urazowe. Pacjenci z poważnymi obrażeniami są przekierowywani do innych ośrodków.

Na OIOM-ie pracują tzw. „czyste”, czyli nieskażone wirusem zespoły anestezjologiczne.

Udało nam się skompletować przynajmniej dwa zespoły anestezjologiczne. Mówimy tu nie tylko o lekarzach, ale także o pielęgniarkach wykształconych w tym kierunku. Zabezpieczają oni zarówno te dwa stanowiska, jak i w przypadku konieczności wykonania pilnych zabiegów dyżurują także na Centralnym Bloku Operacyjnym.

Szpital wykonał ponad 170 testów na koronawirusa. Badanie przeszedł personel, który jest poza grupą największego ryzyka infekcji, a także pacjenci.

Te ponad 170 testów wykonaliśmy we własnym zakresie jako szpital, na wszelki wypadek, aby mieć pewność, że personel, który przebywa czy to na Centralnym Bloku Operacyjnym, czy na OIOM-ie, czy na innych oddziałach, a miał styczność z zakażonym lekarzem, sam nie jest zakażony. Testy wykonaliśmy także pacjentom, którzy również mieli styczność z panem doktorem.

Wszystkie testy dały wynik negatywny. Na badania czeka jeszcze personel, który obecnie przebywa na kwarantannie. U tych 40 osób test będzie przeprowadzony w przyszłym tygodniu.

Przypomnijmy, że OIOM Szpitala Uniwersyteckiego został zamknięty po tym, jak zakażenie koronawirusem potwierdziło się u jednego z lekarzy anestezjologów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: