LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Szpital Uniwersytecki prowadzi rozmowy w sprawie zatrudnienia chirurgów. Chodzi o kontrakty indywidualne [WIDEO]

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poszukuje specjalistów z zakresu chirurgii ogólnej oraz onkologicznej. Swoje oferty, lekarze tych specjalności, mogą składać do połowy lipca. W zamian lecznica oferuje im zatrudnienie w ramach kontraktów indywidualnych, a nie jak w latach poprzednich – kontraktu grupowego.

Choć jest to dość duża zmiana, według dra. Marka Działoszyńskiego – prezesa Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, może ona wyjść na dobre zielonogórskiemu szpitalowi.

Jeśli grupa nie chciała się zgodzić na warunki, na które stać szpital, to musimy przejść do rozmów o kontrakty indywidualne. Wydaje się, po ocenie sytuacji, że wykorzystamy to. Żeby było jeszcze lepiej. Dobierzemy tych najlepszych, otworzymy furtkę też dla specjalistów z zewnątrz. 

Ogłoszenie o poszukiwaniu chirurgów pojawiło się kilka dni. Wraz z nim w stronę szpitala oraz jego partnerów posypały się komentarze, o “złej organizacji pracy i sposobu zarządzania szpitalem”. Zarząd szpitala zaprzecza, żeby taka sytuacja miała miejsce. Natomiast prof. Maria Mrówczyńska, prorektor do spraw współpracy z gospodarką, zapewnia o braku zagrożenia dla kształcenia w zielonogórskiej lecznicy przyszłych lekarzy.

Uniwersytet Zielonogórski prowadzi i będzie nadal prowadził kształcenie w Szpitalu Uniwersyteckim. Prowadzimy normalne zajęcia. Mamy również w planach prowadzenie kolejnych kierunków. A sam kierunek lekarski, to specjaliści, którzy po jego ukończeniu zasilają nasze regionalne placówki medyczne. 

Dodajmy, że obecnie trwające negocjacje pomiędzy szpitalem, a chirurgami dają już efekty. Kilku lekarzy specjalistów zdecydowało się na podjęcie współpracy w oparciu o kontrakty indywidualne. Zawarte umowy będą obowiązywały od sierpnia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00