WAŻNEZIELONA GÓRA:

Szpital Uniwersytecki: OIOM i okulistyka na finiszu

Dobiegają końca jedne z najważniejszych inwestycji, które są realizowane na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Mowa o budowie intensywnej terapii i okulistyce. Choć teren lecznicy wciąż przypomina plac budowy, to prace idą w dobrym kierunku. O szczegółach mówi prezes szpitala dr Marek Działoszyński.

Będziemy chcieli w lipcu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zasiedlać OIOM i okulistykę. Myślę, że to jest dobra wiadomość dla całego szpitala i wszystkich pacjentów. To już będzie najwyższy standard intensywnej opieki anestezjologicznej, co pozwoli realizować operacje na najwyższym poziomi w wielu oddziałach szpitalnych. 

Działoszyńskiego zapytaliśmy również o to, czy termin lipcowy zostanie dochowany. – Nie mamy obaw, że nastąpią przesunięcia w dostawie materiałów budowalnych – zaznacza prezes placówki.

Instalacje i tynki są już położone, część spraw wykończeniowych jeszcze przed nami. Mamy zapewnienie firmy, że będą starali się zrobić wszystko, by dochować terminu. Mamy dobre samopoczucie, wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem prac. 

Inwestycja kosztuje 26 milionów złotych, sfinansowana ze środków unijnych przy wsparciu samorządu

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00