WAŻNEZIELONA GÓRA:

Szpital Uniwersytecki aplikuje o sprzęt z WOŚP

Od wielu lat fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomaga w leczeniu chorób i zakupie nowoczesnego sprzętu. Ten trafia m. in. do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Bieżący rok nie będzie wyjątkiem. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Index prezes placówki, dr. Marek Działoszyński w tym roku szpital również będzie aplikował o sprzęt.

Aplikujemy też o sprzęt. W tym roku ma być to sprzęt na walkę z sepsą, bardzo on nam się przyda. Jeśli takie doposażenie będzie możliwe, to z pewnością z tego skorzystamy. Fundacja jest transparentna i nie ma możliwości żadnych nacisków. Zgłaszamy potrzebę, a fundacja przydziela w zależności od posiadanych środków. 

WOŚP wspiera szpital od kilkunastu lat. Nasza placówka mogła dzięki środkom finansowym zakupić niezbędną aparaturę medyczną.

W latach 2012-22 otrzymaliśmy sprzęt i wyposażenie wartości 5 milinów złotych, do tego instrumenty chirurgiczne za 150 tysięcy złotych dla chirurgii i urologii dziecięcej, do tego mikroskop diagnostyczny z kamerą i wcześniej specjalistyczny sprzęt.

Dodajmy, że w tym roku w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szpital Uniwersytecki zorganizował tzw. “białą niedzielę”. Z porad specjalistów skorzystało ok. 60 najmłodszych zielonogórzan.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00