UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szpital tymczasowy potrzebuje personelu. Przyjmie także wolontariuszy

Trwają przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego w Zielonej Górze. Będzie się mieścił w budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Dla pacjentów z COVID-19 powstanie tam 170 miejsc, z czego 25 respiratorowych. Szpital Uniwersytecki poszukuje kadry, która zaopiekuje się pacjentami.

Potrzebni są zarówno lekarze i pielęgniarki, jak i personel pomocniczy – wyjaśnia Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka Szpitala Uniwersyteckiego.

Potrzebujemy personelu medycznego, czyli lekarzy w zasadzie każdej specjalności, nie tylko anestezjologów, ale także pielęgniarki, ratowników medycznych. Także osoby z tzw. personelu pomocniczego, czyli chociażby opiekunów medycznych czy sanitariuszy. Jeżeli chodzi o kadrę medyczną, to szpital przede wszystkim zapewnia zatrudnienie w ramach pracy w szpitalu tymczasowym. Natomiast oprócz osób, które chcemy zatrudnić, szukamy także wolontariuszy, czyli osób, które chciałyby pomagać w szpitalu w ramach umowy wolontariackiej.

Dokumenty od osób, które chcą się zgłosić do pracy lub wolontariatu, szpital przyjmuje osobiście lub mailowo.

Dokumenty można u nas złożyć w budynku administracyjnym, a konkretnie w kancelarii, w pokoju 108, ale także można wysłać do nas mailowo czy też uzyskać informacje pod numerem telefonu 68 329 62 22. Szczegóły na ten temat można znaleźć zarówno na naszym fanpage’u, jak i na stronie internetowej.

Szpital tymczasowy zacznie działać na początku grudnia. Z apelem o pomoc w szpitalu zwrócił się do kadry medycznej także wojewoda lubuski.

Zobacz więcej
Back to top button
X