ZIELONA GÓRA:

Szpital przywraca planowe przyjęcia pacjentów. Dostępna jest m.in. ortopedia i oddział wewnętrzny

Sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze powoli się stabilizuje. Zapadła decyzja o przywróceniu planowych przyjęć. Dotyczy to 14 oddziałów, w tym oddziału chorób wewnętrznych. Była to jedna z pierwszych jednostek szpitala, w której wykryto obecność bakterii Klebsiella pneumoniae.

Właśnie z powodu bakterii lecznica 7 sierpnia wstrzymała planowe przyjęcia pacjentów do poniedziałku, 19 sierpnia. Teraz 14 oddziałów może wznowić funkcjonowanie.

Jeżeli chodzi o ten główny budynek, mamy oddział ortopedii, chirurgii dziecięcej, urologii. Mamy również oddział wewnętrzny, który został już gruntownie wyczyszczony. Mamy jeszcze kilka oddziałów, które lada dzień również chcemy uruchomić. Czekamy tylko na potwierdzenie kompletu badań. Kardiologia – za dwa dni, torakochirurgia i oddział płucny – też za dwa dni. Planujemy również nefrologię za dwa dni. Nie będziemy na razie uruchamiać planowych przyjęć na oddziale chorób zakaźnych i na radioterapii.lek. Antoni Ciach, dyrektor ds. lecznictwa w Szpitalu Uniwersyteckim

Na Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych przebywa 11 osób. Dotyczy to odcinka izolacyjnego, na którym znajdują się pacjenci skolonizowani bakterią.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: