ZIELONA GÓRA:

Szpital dostanie dofinansowanie na modernizację

Medycyna to dziedzina, w której ciągłe ulepszanie metod leczenia jest koniecznością. Niestety są to bardzo kosztowne procesy i szpitale potrzebują pomocy z zewnątrz, żeby je przeprowadzić.

Podczas posiedzenia Komitetu Sterującego do spraw koordynacji interwencji EFSI w sektorze zdrowia przyjęto fiszki projektów pozakonkursowych. Będą one realizowane w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jednym z projektów jest modernizacja oraz doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Centrum Urazowym Wojewódzkiego Szpitala klinicznego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

Celem projektu jest zapewnienie nowoczesnej i skutecznej opieki medycznej dla pacjentów z ciężkimi obrażeniami. Pozwoli to również na skrócenie czasu pomocy oraz poprawienie jej jakości.

Cały koszt modernizacji i doposażenia wyniesie 2 mln zł, z czego prawie 85% zostanie pokryte z dofinansowań. W sumie Komitet Sterujący przyjął 14 fiszek projektów. Łączna alokacja w tym zakresie to ok. 31 mln zł.

 

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: