ZIELONA GÓRA:

Szkolą się na Euro 2012

Wczoraj policjanci z Grupy Realizacyjnej ćwiczyli pod okiem instruktorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Elementem głównym ćwiczeń było zatrzymywanie przestępców poruszających się pojazdami. W ćwiczeniach, w charakterze  obserwatorów uczestniczyli także przedstawiciele grupy realizacyjnej Straży Granicznej, którzy często prowadzą wspólne działania i realizacje z zielonogórskimi policjantami.

Aby sprostać wszystkim zadaniom, które stoją przed policjantami z zielonogórskiej Grupy Realizacyjnej, muszą doskonalić swoje umiejętności, dlatego przechodzą specjalne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów.

Instruktorzy prowadzący szkolenie zwracali uwagę na każdy szczegół i dbali o to, żeby wszystkie elementy zostały dokładnie przećwiczone i poprawnie wykonane. Każdy element ćwiczony jest po kilkanaście razy, aby w sytuacji rzeczywistej, podczas zatrzymania przestępców, uspokajania kibiców, interweniującym policjantom nic nie zagrażało. Podczas akcji najważniejsza jest perfekcja, zgranie i zaufanie do kolegów.

Głównym zadaniem grupy jest przede wszystkim zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców oraz wspomaganie innych policjantów w zorganizowanych działaniach i zatrzymaniach, zabezpieczanie imprez sportowych . Ponadto policjanci będą realizować także inne działania, m.in. będą patrolować miasto i wspierać inne patrole podczas interwencji, będą konwojować niebezpiecznych przestępców czy brać udział w realizacji zadań związanych z ochroną VIP-ów.

Najprawdopodobniej policjanci z Grupy realizacyjnej będą brać także udział w zabezpieczeniu meczów i imprez związanych z rozgrywanymi w czerwcu w naszym kraju mistrzostwami Europy w piłce nożnej w jednym z miast gospodarzy turnieju.

Autor: kt

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: