AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Szczypiorniści zaczynają w poniedziałek

1 sierpnia na własnych obiektach przygotowania do nowego sezonu rozpocznie PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademików czeka dużo ciężkiej pracy.

Zapowiada to w rozmowie z Radiem Index trener Ireneusz Łuczak. Pierwsze zajęcia naprzemiennie będą prowadzone w siłowni, hali i na stadionie. Początek jest najtrudniejszy, bo pierwsze zajęcia są praktycznie „bez piłek”.

Treningi będą dość długie, ale to jest sprawdzone przeze mnie. Pierwsze dwa tygodnie bez grania, ewentualnie między sobą. Później, 13 sierpnia gramy turniej w Zielonej Górze. Będziemy gościć Stal Gorzów, Grunwald Poznań i Anilanę Łódź. Później, 17 sierpnia zagramy z ŚKPR-em Świdnica. Następnie pojedziemy na turniej do Niemiec, później zagramy turniej w Legnicy i 10 września zakończymy okres przygotowań Turnieje Winobraniowym.

Tydzień później, czyli 17 września rozpoczną się ligowe zmagania. Na inaugurację akademicy zmierzą się u siebie z Realem Astromalem Leszno. W grupie B niemal sami dobrzy znajomi. Na pierwszoligowe parkiety powraca też m.in. Wolsztyniak Wolsztyn.

14 zespołów. Grania naprawdę dużo. Grupa jest fajna, większość drużyn znamy. Jest też spadkowicz – Siódemka Legnica. Liga powinna być ciekawa. Zobaczymy po okresie przygotowawczym, jak my będziemy wyglądać, ale mam nadzieję, że będziemy mocno odciskać piętno na tej lidze.

W nowym sezonie zespół chce powalczyć o awans do ligi centralnej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X