SPORT:ZIELONA GÓRA:

Szczypiorniak wygrał III ligę i szykuje się na urodziny

UKS Szczypiorniak Zielona Góra najlepszym zespołem w lubuskiej III lidze piłkarzy ręcznych. Podopieczni Marka i Piotra Książkiewiczów wygrali wszystkie sześć spotkań, w tym dwa ostatnie w miniony weekend kolejno z rezerwami ZEW-u Świebodzin i SMS-em OVB AZS II UZ.

– Dobrze bawimy się piłką ręczną – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z zawodników i trenerów Szczypiorniaka.

Pierwsze skrzypce grają w ostatnim meczu nasi najstarsi zawodnicy, którzy w tym roku wrócili po wieloletnich przerwach do grania. Ich synowie są na trybunach, którzy także u nas trenują, grają i mocno trzymają kciuki za swoich ojców.

A już w najbliższą sobotę 20-lecie klubu. Impreza od 9:30 do 16:00 w hali VI LO przy ul. Cyryla i Metodego. – Zapraszamy wszystkich – zachęca Książkiewicz.

Świętowanie jest formułą w myśl założeń – rodzina, przyjaciele i braterstwo. Zapraszamy wszystkich. Jako pierwsi zagrają najmłodsi zawodnicy. Później grają kolejne roczniki. O 13:00 uroczyście podziękujemy wszystkim naszym partnerom. Później mecz pokazowy i kolejne spotkania. 

Dodajmy, że wychowankami Szczypiorniaka są m.in. Wojciech Matuszak i Jędrzej Zieniewicz, którzy obecnie występują w klubach PGNiG Superligi. W Szczypiorniaku pierwsze kroki stawiali też m.in. Bogumił Buchwald i Łukasz Jarowicz.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00