ZIELONA GÓRA:

Te, co szczekają i miauczą, czekają na towarzystwo. Poszukiwania wolontariuszy do zielonogórskiego schroniska

Nawet jeśli pogoda jest pod psem, można zrobić wiele pożytecznego dla czworonogów. Zielonogórskie schronisko zachęca do pomagania poprzez wolontariat.

W październiku kadra schroniska oraz Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt szczególnie liczy na udział studentów. Ich podstawowym obowiązkiem będzie chodzenie na spacery z pupilami, ale mogą pomagać także przy utrzymywaniu higieny zwierząt. A tu ostatnio pracy nie brakuje.

Katarzyna Sobieszek, rzecznik prasowy Inicjatywy dla Zwierząt

Wolontariusze mają do dyspozycji pomieszczenie, w którym przygotowują się do opieki i pielęgnacji psów oraz kotów. Tam mogą się przebrać w ubrania robocze i ochronne. Pomóc można też rzeczowo, przynosząc ręczniki dla chorych kotów.

Przedstawiciele schroniska będą promować wolontariat na uczelni oraz u siebie w ramach dni otwartych. Przewidziany jest też spacer w niedzielę, 9 października ok. godziny 10:00 sprzed obiektu przy ulicy Szwajcarskiej 4.

Dokładniejsze informacje o pracy wolontariusza w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze znajdują się na stronie schroniskozg.pl oraz w poniższym wywiadzie.

Katarzyna Sobieszek – wywiad

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: